השמנים של TMRG פוגשים את הצינורית בפיתוח חדש

22 פבר

השמנים של TMRG פוגשים את הצינורית בפיתוח חדש

חדשות ומידע כללי

הצינוריות, הקשיות והדרכים השונות לייצר נתיב קול אינרטי (מלשון אינרציה….או במילים פשוטות – נתיב קול יעיל יותר) הגיעו לעולם הפיתוח קול בעשור האחרון ונדמה שההצלחה המסחררת הביאה עמה טכניקות רבות לקלינאי התקשורות ולמאמני הקול. בכתבה הקצרה הזו רציתי לספר על החוויה האישית שלי עם פיתוח חדש של טכניקת ה"LAX VOX" ששודרג ע"י חברה ישראלית "TMRG" ועל הדרך לספר לכם קצת על הרקע של החידושים האלה בתחום הקול.

ה LAX VOX פותחה ע"י קלינאית תקשורת פינית Marketta Sihvo, Ph.D והיא מציגה אותה בסדנאות וכנסים בינלאומיים רבים מאז תחילת 1991. בשביל לייצר נתיב קול אינרטי, היא העלתה את הרעיון לתת למטופליה צינור סיליקון גמיש בתוך בקבוק מים ולמעשה להפיק צליל לתוך הצינורית. הצליל והאוויר מייצרים בועות במים והתנגדות אקוסטית בריאה. אני אישית שמתי לב שזמרות סופרן נוטות להגיב טוב יותר לתרגיל הזה עם קוטר קטן יותר של צינורית (אני מנסה לשמור בגדלים שונים בסטודיו שלי).

 

POCKET VOX (PTV Pocket VOX Therapy)

 

במהלך פיתוח צינור מקצועי עבור טכניקת LAX VOX יתרונות רבים צצו אל פני השטח. אחד מהם הוא שימוש במים (חמים/רותחים) כדי לייצר אדים ולחות במיתרי הקול.  לחות למיתרי הקול זה דבר חשוב במדרגה גבוהה ביותר, כשמיתרי הקול לחים הם נעים יותר בקלות והזמר או הזמרת יעבדו פחות קשה. זה היה הרגע שבו Pocket VOX נוצר. מדובר במכסה בקבוק עם שני צינורות סיליקון. הצינור הקטן מיועד לשאיפת האוויר הלח והצינור הארוך להפקת קול ונשיפה. בנוסף לכך, אנחנו יכולים לחתוך את הצינור הארוך כדי להתאים אותו ללקוחות השונים באמצעות מדידות שכבר מסומנות מראש על גבי הצינור. הרעיון הוא שארוך יותר מייצר יותר התנגדות אז ניתן להתאים אורך לילדים / נקבה בוגרת / זכר בוגר.

TPV (TMRG Pocket VOX therapy)

 

זה בעצם אותו מוצר שהסברתי עליו כאן למעלה, רק שהפעם חברת TMRG הוסיפו מרכיב חשוב לחבילה. כולנו יודעים שהבעיה עם מוצרים נטורופתיים או הומאופתיים תמיד הייתה שאי אפשר להביא אותם ישירות למיתרי הקול. אותו סיפור גם עם הלחות, לשתות הרבה זה אחלה אבל בסופו של יום כדי להגיע למיתרי הקול ישירות אנחנו צריכים לשנות את האוויר שאנחנו נושמים. שימוש באדים או אינהלציות תמיד היה הפתרון ואני עד היום מוצאת את עצמי נהנית מאדים חמים עם מגבת מעל הראש, יש לזה אפקט מצוין ואני אפילו שמה בפנים שמן של TMRG, כמה טיפות כל פעם.

עכשיו, TMRG פיתחו  שימוש בבקבוק זכוכית (עם כיסוי מבודד לשמירה על החום) יחד עם צינורית ה Pocket Vox ועם שמנים מותאמים. כך יש לנו אפשרות לשאוף את האדים עם השמן. לאחרונה עם כל המחלות שעברו בסביבתי יצא לי לנסות את התרגול הזה מספר פעמים וזה הקל עליי באופן משמעותי. יכולתי להרגיש איך טיפה קטנה אחת של השמן עוברת לי ישר לתוך תיבת הקול ולמיתרי הקול. זה גם יותר חסכוני מבחינת כמות השמן ומרגיש שהצינוריות עצמן מאוד מדויקות. גם בימים פחות חולים הרגשתי שהתרגול עזר לי בהפקת הקול בהמשך היום והשיעורים. יש לציין שבמהלך הצינון לא וויתרתי על סיר האדים החמים ועל שאיפה מהאף כי החום עצמו והמגע עם חללי האף הוא גם חשוב במצבים מסוימים (מבלי לוותר על שימוש נוסף וישיר לתוך הגרון בעזרת ה POCKET VOX).

 

כדאי לדעת שבלי השמנים של TMRG החברה של POCKET VOX פיתחו מכשיר רפואי נוסף שנקרא DOCTOR VOX וכדאי להכיר את כל האפשרויות הכי נח להסתכל על הסרטון הזה:

 

https://www.youtube.com/watch?v=GkD1dS_LCNA

ארמת ארנהיים – שרון

ווקולוגית מוסמכת ומאמנת ווקאלית

PAVA – Pan Amer… 4 בספטמבר 2016 אגדות בתוך … 6 באוקטובר 2018