מרכז הקול הישראלי | הרציונל

הרציונל

מרכז הקול הישראלי )או: "המרכז"( הוקם כדי לחבר בין משתמשי הקול המקצועיים לבין בעלי המקצוע השונים המטפלים בהם. המרכז מהווה מקום בו כל הדיסציפלינות יכולות להתאגד יחד, ללמוד מהאסכולות הרפואיות והפארא רפואיות, להעלות את הרף המקצועי ולגשר בין הפערים בתחומים השונים. החזון נולד בראש ובראשונה מתוך הבנה כי אומני הבמה ומשתמשי הקול המקצועיים יקבלו מענה איכותי יותר אם יהיה סביבם צוות רפואי מקיף. שנית, כי אנשי המקצוע עצמם יוכלו להרחיב את האופקים כאשר הם בקשר עם בעלי מקצוע נוספים מתחום התעשייה, האמנות עד הרפואה. שלישית, לאפשר מאגר נתונים מסודר של אנשי מקצוע ומטפלים בתחום הקול. המרכז יהווה מקום אחד בו גם אנשי במה וגם מטפלים יוכלו למצוא אחד את השני בקלות ולהבדיל את עצמם כאנשי מקצוע אשר לומדים, חוקרים ו/או עוסקים בתחום הקול.


רקע​

המרכז נוסד ב 2015 כמרכז וירטואלי על ידי המייסדות ארמת ארנהיים-שרון יחד עם פנינה ארנטל וד"ר טלי לנדאו, אשר היוו את הוועד המנהל של המרכז. עד 2019 הצטרפו אנשי מקצוע נוספים אשר רצו לשתף פעולה וב 2019 המרכז קיבל הכרה רשמית כ PAVA CHAPTER – שלוחה של הארגון האמריקאי לווקולוגיה. לצורך הקמת השלוחה באופן רשמי, הצטרפה חברה רביעית לועד המנהל של המרכז, מוריה אור. כמו כן התגייס לעזור ולנהל תכנים חינוכיים, עידן ליברמן. ב 2019 התקיים בשיתוף עם בית הספר למוזיקה רימון אירוע הווקולוגיה הבינלאומי הראשון בארץ וב 2020 התקיים האירוע השני עם האורח המכובד, אבי הווקולוגיה, ד"ר אינגו טיטצה. לאור הביקוש הרב למסד את פעילות המרכז, בשנת 2020 הועד המנהל ארמת, טלי, פנינה ומוריה, החליטו לחבור לארגון גג של העמותה ע"ש פליציה בלומנטל ולפעול במסגרתו וכחלק ממנו. זאת בשאיפה לקדם את המרכז באופן רשמי להפוך לאגודת קול בישראל ולקיים בהמשך מערכת בחירות מסודרת לצוות ניהולי חדש ב 2022.


על עמותת פליציה בלומנטל – ארגון הגג של המרכז

העמותה הוקמה בשנת 1988 במטרה לקדם פעילות מוזיקלית בתחום הזמרה הקלאסית בפרט ובתחום הביצוע והחינוך למוזיקה קלאסית בכלל. משנת הקמתה העמותה הרחיבה את פעילותה בתחום האירועים והפסטיבלים, וכמו כן החלה להוות ארגון גג מלווה ותומך במוזיקאים עצמאיים, הרכבים וקבוצות בתחומים מגוונים של מוזיקה ואמנות הבמה. יו"ר הועד המנהל הוא שמעון מזרחי. חברי הועד המנהל הינם רחל מנלסון, מיכאל ורומן וג'ורג' חנה. מנכ"לית העמותה היא אביגיל ארנהיים יחד איתה הצוות המתפעל כולל את עדית מגל, ויקטוריה סקלמה וסרג' בוקי.


מבנה​

הוועד המנהל של "מרכז הקול הישראלי" ידון באופן ההתנהלות השוטפת של המרכז ויחליט על האירועים ושיתופי הפעולה. הדיונים יתקיימו מספר פעמים בשנה לפי הצורך. עם הצטרפותו של המרכז לעמותת פליציה בלומנטל, ידון הוועד במבנה הארגון, משך הכהונה של יו"ר וחברי הוועד ובחירות מסודרות. הוועד ימנה אחראים לניהול התקציב השוטף, החינוך, ניהול האתר, שיווק, לוגיסטיקה והפקות. חברים אשר יכהנו בועד המנהל נדרשים להודיע מראש במידה ויש להם אינטרסים לקידום מוצרים אישיים, תביעות מול רשויות החוק או המס ולחשוף מידע שעלול לעורר בעיות אתיות למרכז. אם יצוצו בעיות מסוג זה במהלך הכהונה, חברי הוועד או היו"ר יתבקשו להשהות את תפקידם עד להתבהרות הסוגיה במיוחד אם סוגיה זו יכולה להפריע להתנהלות המקצועית של המרכז מול אנשי מקצוע או להפריע לשיתופי פעולה שונים ו/או לסתור את הרציונל של המרכז ו/או לעורר חשד של התנהלות לא אתית בוועד.


אתיקה מקצועית ואישית​

בתור מרכז המאגד אנשי מקצוע, "מרכז הקול הישראלי" מסתמך על היושר המקצועי של אותם ואותן בעלי מקצוע אשר מספקים מידע על עצמם. חברים אשר ירשמו למרכז יתבקשו לעמוד בסטנדרטים מקצועיים ואתיים, אך מרכז הקול אינו גוף מפקח ואין לו דרך לבדוק את המידע אשר יסופק על ידם. בחירת המטפל המתאים תבוצע על ידי המטופל בלבד ואין למרכז הקול כל אחריות על רמת המקצועיות וסבר הפנים של המטפל. הצהרה זו תופיע באתר מעל לרשימות המטפלים כדי להבהיר שמרכז הקול הישראלי מאגד את אנשי המקצוע אך אינו גוף שמרכז המלצות או מפקח על איכות עבודתם. יתרה מזאת, מרכז הקול הישראלי לא מקדם שיטת עבודה מסויימת או מוצרים מסוימים. מרכז הקול מאגד את כל שיטות העבודה והגישות השונות לעבודה עם הקול. על כן, אי הסכמה בין מטפלים על דרכי פעולה היא דבר ידוע ומקובל. כל עוד זה נעשה עם כבוד הדדי ולא באופן משפיל או ציבורי שעלול לגרום נזק לעסק של חברים אחרים.

אם יתקבלו יותר משלוש תלונות כלפי חבר מסוים, המוכיחות התנהגות לא אתית כלפי חבר ארגון אחר, או אם יתגלו פרסום שקרי או התנהגות לא אתית כלפי מטופלים, הוועד המנהל רשאי לדון בכך ולהוציא את החבר מן המרכז לאחר שנתן לחבר הזדמנות נאותה הגיב לטענות נגדו. מרכז הקול מבקש מחבריו לגלות התנהגות אתית, מקצועית וכנה.

במידה וחברות מסחריות של מוצרים או מכשירים יציעו לפרסם את עצמם ולממן פעילות באירועים של המרכז, מרכז הקול רשאי לנצל זאת וכל ההכנסות יושקעו בפעילות השוטפת והחינוכית של המרכז. יחד עם זאת שוב יודגש, כי המרכז יימנע מבלעדיות ויעודד את חבריו לבדוק את כל המוצרים או האפשרויות הקיימות בשוק. זאת מתוך עיקרון מוביל כי דרכי טיפול שונות יתאימו למטופלים שונים והיכרות עם המגוון בשוק חשובה ומשפרת את איכות הטיפול ואת רמת המקצועיות.


חברות באיגוד מרכז הקול הישראלי

חברי המרכז יכנסו למאגר הנתונים ויהיה להם פרופיל אישי באתר בו יוכלו להכניס תמונה ומידע וקישורים לאתרים שלהם. מאגר הנתונים יאפשר למטופלים ומטפלים לחפש איש מקצוע בתחום הקול לפי אזור ועיסוק. בנוסף חברי המרכז יקבלו הטבות והנחות לפעילויות ואירועים של מרכז הקול הישראלי.

חברים במרכז ישלמו 150 ש"ח מדי שנה אשר יוקדשו לתחזוקה של האתר ופעילות שוטפת וחינוכית של הארגון. סטודנטים יוכלו לשלם 50 ש"ח זה יכלול הטבות והנחות אך לא יכלול פרופיל אישי באתר.

:חברות במרכז וכניסה למאגר הנתונים מותנית בעמידה בתנאים הבאים

  1. הסכמה עקרונית עם הרציונל של מרכז הקול הישראלי.
  2. תשלום דמי חבר מדי שנה.
  3. עיסוק מקצועי בתחום הקול ועמידה בקריטריונים