רותי חלבני

by Aramat Arnheim
2 שבועות ago
0 Views
 • עבודה של מעל שלוש שנים במשרה אקדמית / מוסד להשכלה גבוהה
 • ותק של מעל לעשור בטיפול או הוראת קול
 • לימודי שנה ומעלה והשלמת תעודת הכשרה בטכניקת טיפול / פיתוח קול
 • שתי תעודות ומעלה של קורסים לטכניקת טיפול ו/או פיתוח קול
 • שלוש השתלמויות בינלאומיות לפחות )סמינרים ו/או כנסים בתחום הקול( או בחו"ל או בארץ) מרצה אורחת
 • תעודת הוראה של משרד החינוך
 • תעודת הכשרה של הוראת קול ממוסד פרטי
 • השלמת לימודי תואר ראשון בתחום המוסיקה
 • השלמת לימודי תואר שני בתחום רלוונטי לקול
 • תפקיד בארגון או מוסד אקדמי בארץ בתחום הקול
 • מעבר ללימודים האקדמיים בתחום השירה הקלאסית, מוזיקולוגיה, חינוך מוזיקלי לתארים השתלמתי בקורסים בשירה עכשווית CCM עם המוסדות הבאים בחו"ל:
  Vocal Process – UK
  New York Vocal Coaching – Teaching certificate
  Jeanie LoVetri – Somatic Voice part 1 ( going to finish part 2 and 3 in July 2021)
  Many  on- line teaching and Anatomy & Physiology voice courses

ביוגרפיה


אמנית שירה רב תחומית, זמרת אופרה בניסיוני האמנותי והבימתי במשך 25 שנים על בימות אופרה באירופה, בארה"ב ובאופרה הישראלית. לאורך כל שנות הקריירה שלי כזמרת אופרה נמשכתי גם לסגנונות שירה אחרים ואלו כיוונו אותי להעמיק את הידע שלי בתחום השירה העכשווית כמבצעת וכמורה לפיתוח קול. כיום אני מורה לפיתוח קול המלמדת בסגנונות שירה קלאסי, ג'אז, מחזות זמר ופופ ומלמדת תלמידים איך לשלב טכניקות קוליות ולהפיק את המקסימום מכל טכניקה כדי להעשיר ולגוון את השירה שלהם.
כדי לעשות את המעבר החלק בין הסגנונות, השתלמתי בעשרות קורסים והשתלמויות מקצועיות בחו"ל בשירה עכשווית עם מובילי הוראת הקול כמו דר' ג'יליאן קיז וג'רמי פישר- ווקאל פרוסס (אנגליה) דר' ג'נובורה ווילאמס (אנגליה) ג'סטין סטוני (ניו יורק) ג'יני לובטרי (ניו יורק), קרי אוברט (אוהיו) וג'ון הני (לוס אנג'לס).
מ 2007, עם חזרתי לארץ לאחר 17 שנים בלונדון, העמקתי את השכלתי והעשרתי את ניסיוני בהוראת הקול. לימדתי במסגרות חינוכיות כגון: קונסרבטוריון רעננה, קונסרבטוריון טבעון, מגמת מוזיקה בבי"ס תיכון מעגן מיכאל, בבית ספר הגבוה למשחק – בית צבי. במרכז המוזיקה ברעננה (קונסרבטוריון רעננה) ניהלתי את מחלקת הקול במשך 10 שנים. במסגרת ניהול המחלקה, יצרתי תכניות לימוד פיתוח קול לנוער, בניתי והנחתי צוותי מורים לפיתוח קול, ניהלתי הרכבים קוליים לנוער וסדנאות שירה לנוער.
הכרות אישית עם מורים אחרים לפיתוח קול וחשיפה לאתגרים שלהם בהוראה, הניעו אותי לחפש פתרונות, מתוך הפדגוגיה הקולית ומדע הקול שהלכו והתפתחו ומתוך תחומי ידע משיקים ותומכים הקשורים לתקשורת ולהתפתחות אישית.
בסטודיו הביתי שלי אני מנחה מורים לפיתוח קול, מלווה תהליכי הוראה ומלמדת טווח גילאי רחב של זמרים מקצועיים וחובבים.
בנוסף לעיסוקי כמנטורית למורים לפיתוח קול ומנחת זמרים וסדנאות שירה, השתלמתי בתחומים נוספים כמו אימון אישי, ניהול גלריית אומנות, כתיבת בלוג, שיווק וגרפיקה.
בשנתיים האחרונות, חברתי לקולגה וידידה, תמי קצין להדרכות משותפות למורים לפיתוח קול ולזמרים.
באפריל 2020 הקמנו את קבוצת 'הקוראות בקול' למורים ולזמרים בפייסבוק ובמסגרתה, אנחנו מקליטות שיחות שלנו בנושאים הנוגעים לקול באופן קבוע. כמו כן הקמנו את הפודקאסט 'הקוראות בקול' עם אותן שיחות.
מתוך עניין רב במובילי/ות תהליכי שינוי בעולם ובמקורות השראה ויצירה, קוראת המון ספרות מקצועית בתחומי מנהיגות, הוראה, התפתחות אישית. משתתפת בקבוצות ובפורומים של התפתחות אישית בשילוב עם הוראת הקול. מאמינה בשילובים ובשיתופי פעולה כדרך חיים.