אודות המרכז

קצת על מרכז הקול הישראלי

מרכז הקול הישראלי הוקם לפני מספר שנים ביוזמתה של ארמת ארנהיים-שרון יחד עם ד"ר טלי לנדאו ופנינה ארנטל. המטרה הברורה הייתה להעלות מודעות לתחום הווקולוגיה בארץ, ולהעניק טיפול מלא לזמרים או אנשי מקצוע שקולם הוא מקצועם. בשיתוף פעולה מלא שבין רופאה, קלינאית ומורה לפיתוח קול השלושה הצליחו לתת מענה מקיף יותר למקצועני הקול.

מאז תחילת הפרויקט הצטרפו מטפלים בכירים מתחום הקול בארץ ובעולם ושמחו לעזור ולפתור בעיות קול שונות. כמו כן, לקח מרכז הקול חלק בפתיחת וידאו בלוג חדש עם תכנים חשובים לכל העוסקים בקול. קיים כנסווקולוגיה בינלאומי ראשון ועוד. כיום המרכז שם לעצמו מטרה לייצר קהילה של אנשי מקצוע אשר עוסקים בתחום הקול ולייצר שיח חשוב בין כל הפועלים למען שמירה על בריאות ואיכות הקול.

עם פתיחת 2019 – ארמת ארנהיים, ד"ר לנדאו, פנינה ארנטל ומוריה אור חברו יחד כוועד מנהל בכדי לפתוח את השלוחה הישראלית והנציגות הרשמית של ארגון הווקולוגיה האמריקאי בארץ PAVA.

תחום הקול וה"ווקולוגיה" הוא הרבה מעבר לביקור שגרתי אצל רופא א.א.ג. ודורש התמחות רפואית גם בקרב הרופאים, הקלינאים וגם בקרב מורי פיתוח קול או מאמני קול. על מנת שאנשי מקצוע בתחום, מטפלים ומטופלים, יוכלו להתפתח יחד ולהעלות את הרמה המקצועית הקמנו את האתר הזה ואנחנו ננסה למלא אותו בכמה שיותר ידע והפניות חשובות.

כבר היום יש צוות מומחים הפועלים יחד במסגרת המרכז, צוות המייעץ ומטפל במקרים שונים של קול. זהו מודל שיתוף פעולה בעל חשיבות במעלה ראשונה שאנחנו מקווים להרחיב למעגלים נוספים בארץ.

קצת על PAVA – PAN AMERICAN VOCOLOGY ASSOCIATION

ארגון הווקולוגיה האמריקאי הוקם ע"י המדען ד"ר אינגו טיטצה, אבי הווקולוגיה אשר ידוע על אין ספור מחקרים פורצי דרך וספרים אשר שינו את הדרך בה אנו מבינים את הקול האנושי. חברי הארגון באים מדסיפלינות שונות, מהעולם הרפואי, המדעי והפארא רפואי. ווקולוגיה זה חקר הקול ושיקום הקול בראייה רחבה ודגש על שיתוף פעולה. חיבור בין זמרים, מורי פיתוח קול ועולם הרפואה והמדע אשר מפרה ומעמיק את כל תחום המחקר והטיפול בקול.

המייסדות של מרכז הקול הישראלי

הווקולוגית ארמת ארנהיים שרון

 

 

 

 

 

למידע נוסף על ארמת כנסו לאתר http://aramat.co.il/

הקלינאית פנינה ארנטל

 

 

 

 

 

למידע נוסף על פנינה הקליקו כאן

ד"ר טלי לנדאו זמר

 

 

 

 

 

למידע נוסף על ד"ר לנדאו באתר https://www.tlzvoice.com/

צוות והפקות מרכז הקול

מוריה אור

מורה לפיתוח קול

 

 

 

 

 

למידע נוסף על מוריה אור הקליקו כאן

חברת ועד המנהל של השלוחה של PAVA

עידן ליברמן

מורה לפיתוח קול

 

 

 

 

 

למידע נוסף על עידן ליברמן הקליקו כאן

ניהול תכנים און ליין עבור מרכז הקול

אנשי מקצוע מומלצים

רשימה זו מורכבת מאנשי מקצוע אשר למיטב ידיעתנו עברו את ההסמכות הגבוהות ביותר בתחום הקול. כלומר רופאים, קלינאי תקשורת ומורים לפיתוח קול אשר סיימו את ההתמקצעויות הבאות: רופאי אף אוזן גרון שהוסמכו בתחום הלרינגולוגיה ועשו השתלמות נוספת ספציפית לעבודה עם אנשי מקצוע בתחום הקול (FELLOWSHIP). קלינאי/ות תקשורת שעברו הסמכות בתחום הווקולוגיה, עבודה רצופה בבית חולים ומשרה אקדמית. מטפלים פארא רפואיים אשר עובדים בצמוד לצוות רפואי ועברו מספר הסמכות בתחום הווקולוגיה. מורי פיתוח קול אשר קיבלו מספר הסמכות רשמיות בתחום הווקולוגיה.

השיקולים של בחירת מטפל ורופא והערכת הכישרון שלו/ה לטפל בך, נותרים בתחום אחריותך. על מנת לדעת איך בדיקת וידאו סטרובוסקופיה צריכה להיראות, כדאי לצפות בסרטון זה וגם סרטון זה, כך תדעו מה איכות הבדיקה וההליך הרפואי המצופה בעת בחירת רופא מטפל.

משה קלוזנר

ווקולוג וקלינאי תקשורת

 

 

 

 

 

למידע נוסף על משה קלוזנר הקליקו כאן

שרי לוטם

קלינאית תקשורת

 

 

 

 

 

ליצירת קשר עם שרי לוטם הקליקו כאן לכתובת מייל

ד"ר קלאודיה אנבה

קלינאית תקשורת

 

 

 

 

 

למידע נוסף וקביעת תור הקליקו כאן

יעקב ליברמן

אוסטאופט

 

 

 

 

 

למידע נוסף על ד"ר ליברמן הקליקו כאן

ד"ר יקי כהן

לרינגולוג א.א.ג

 

 

 

 

 

למידע נוסף על ד"ר יקי כהן הקליקו כאן

ד"ר יניב חמצני

לרינגולוג מומחה קול

 

 

 

 

 

למידע נוסף וקביעת תור הקליקו כאן

ד"ר יונתן להב

לרינגולוג א.א.ג

 

 

 

 

 

למידע נוסף על ד"ר להב הקליקו כאן

ד"ר יעל אסטרייכר-קדם

לרינגולוגית א.א.ג

 

 

 

 

 

למידע נוסף על המרפאה הקליקו כאן

אריק זמיר

ווקולוג, קלינאי תקשורת

 

 

 

 

 

ליצירת קשר עם אריק זמיר הקליקו כאן

תודות

מאז הקמתו של פרויקט מרכז הקול, התגייסו למשימה אנשי מקצוע רבים אשר היו מוכנים לעזור למטופלים ולשתף עמנו פעולה. רובם מופיעים ברשימות לעיל אך רצינו לציין גם את:

תמר שרק

זמרת ומוזיקאית

 

 

 

 

 

למידע נוסף על תמר שרק הקליקו כאן

יובל בילגוראי

זמר ומוזיקאי

 

 

 

 

 

למידע נוסף על יובל בילגוראי הקליקו כאן