אודות האיגוד

איגוד הקול הישראלי,  לשעבר מרכז הקול הישראלי הוקם ב 2016 בשיתוף פעולה של ארמת ארנהיים-שרון יחד עם ד"ר טלי לנדאו ופנינה ארנטל. המטרה הברורה הייתה להעלות מודעות לתחום הווקולוגיה בארץ, ולהעניק טיפול מלא לזמרים או אנשי מקצוע שקולם הוא מקצועם. בשיתוף פעולה מלא שבין רופאה, קלינאית ומורה לפיתוח קול השלושה הצליחו לתת מענה מקיף יותר למקצועני הקול.

מאז תחילת הפרויקט הצטרפו מטפלים בכירים מתחום הקול בארץ ובעולם ושמחו לעזור ולפתור בעיות קול שונות. כמו כן, לקח איגוד הקול חלק בפתיחת וידאו בלוג חדש עם תכנים חשובים לכל העוסקים בקול, קיום כנס ווקולוגיה בינלאומי ראשון ועוד. כיום האיגוד שם לעצמו מטרה לייצר קהילה של אנשי מקצוע אשר עוסקים בתחום הקול, לאגד את כולם וכולן יחד למאגר אחד ולייצר שיח חשוב בין כל הפועלים למען שמירה על בריאות ואיכות הקול.

בתחילת 2019 – ארמת ארנהיים, ד"ר לנדאו, פנינה ארנטל ומוריה אור חברו יחד כוועד מנהל בכדי לפתוח את השלוחה הישראלית והנציגות הרשמית של ארגון הווקולוגיה האמריקאי בארץ PAVA.

בשנת 2021 השתנה השם ל"איגוד הקול הישראלי" וכדי לנוע לקראת בחירות ראשונות בשנת 2022, הצטרפו לוועד המנהל כנציגים של אגודות לרינגולוגיה, ד"ר יונתן להב, ד"ר עדי פרימוב ובתפקיד יועץ לועד המנהל מטעם אגודת הקלינאים פרופסור עופר אמיר. ביחד עם הועד הקיים, כולם יחד, יהוו ועד מנהל זמני של 7 משתתפים עד לבחירות והצבת התקנון והרציונל השלם. בנוסף הוקמה ועדה לארגון הכנס השלישי הרשמי של 2021 אליה יצטרפו חברים נוספים.

במהלך השנים הראשונות התקבלה עזרה רבה בארגון תכנים ותמיכה מערכתית. יש לציין ולהודות גם לעידן ליברמן, תמר שרק, יובל בילגוראי, ענת זית, חני לרנר ורבים נוספים!

תחום הקול וה"ווקולוגיה" הוא הרבה מעבר לביקור שגרתי אצל רופא א.א.ג. ודורש התמחות רפואית גם בקרב הרופאים, הקלינאים וגם בקרב מורי פיתוח קול או מאמני קול. על מנת שאנשי מקצוע בתחום, מטפלים ומטופלים, יוכלו להתפתח יחד ולהעלות את הרמה המקצועית הקמנו את האתר הזה ואנחנו ננסה למלא אותו בכמה שיותר ידע והפניות חשובות.

כבר היום יש צוות מומחים הפועלים יחד במסגרת המרכז, צוות המייעץ ומטפל במקרים שונים של קול. זהו מודל שיתוף פעולה בעל חשיבות במעלה ראשונה אשר מתרחב למעגלים רבים בארץ.

קצת על PAVA – PAN AMERICAN VOCOLOGY ASSOCIATION

ארגון הווקולוגיה האמריקאי הוקם ע"י המדען ד"ר אינגו טיטצה, אבי הווקולוגיה אשר ידוע על אין ספור מחקרים פורצי דרך וספרים אשר שינו את הדרך בה אנו מבינים את הקול האנושי. חברי הארגון באים מדסיפלינות שונות, מהעולם הרפואי, המדעי והפארא רפואי. ווקולוגיה זה חקר הקול ושיקום הקול בראייה רחבה ודגש על שיתוף פעולה. חיבור בין זמרים, מורי פיתוח קול ועולם הרפואה והמדע אשר מפרה ומעמיק את כל תחום המחקר והטיפול בקול.

מציאת איש או אשת מקצוע אשר יתאימו לשיתוף פעולה מסוג זה או אשר יתאימו לטיפול בקול שלך זו לא תמיד משימה קלה. השיקולים של בחירת מטפל ורופא והערכת הכישרון שלו/ה לטפל בך, נותרים בתחום אחריות המטופל/ת. על מנת לדעת איך בדיקת וידאו סטרובוסקופיה צריכה להיראות, כדאי לצפות בסרטון זה וגם סרטון זה, כך תדעו מה איכות הבדיקה וההליך הרפואי המצופה בעת בחירת רופא מטפל/ת.

ניתן להיכנס למאגר המרכז ולהכיר אנשי ונשות המקצוע בעלי הכשרות בתחום הקול.

המייסדות והועד המנהל של איגוד הקול הישראלי

ארמת ארנהיים-שרון

מייסדת, ועד מנהל

ד"ר פנינה ארנטל

מייסדת, ועד מנהל

ד"ר טלי לנדאו זמר

מייסדת, ועד מנהל

ד"ר עדי פרימוב

ועד מנהל

מוריה אור

ועד מנהל

ד"ר יונתן להב

ועד מנהל

יעקב ליברמן

ועד מנהל

טל אמיר – פרנקל

ועד מנהל

פרופסור עופר אמיר

ועד מנהל

שרי לוטם

ועד מנהל